Aktuality

Dáma a Člověče-nezlob se ve Fulneku

První jarní den prožilo šest chlapců ve Fulneku. Již po třetí se zúčastnili turnaje v „Deskových hrách“. Co to jsou deskové hry?  „Šachy“, „ Dáma“, „Mlýnek“, „Lotto“, „Člověče nezlob se“

a spousta dalších.

Fulnecký domov pořádal turnaj v „Dámě“ a „Člověče- nezlob se“. Karel s Patrikem se zúčastnili turnaje v „Dámě“. Tam přece jenom museli uplatnit svůj mozeček a při hře ho použít.

Richard, Erik, Zdeněk a Filip sázeli jen a jen na štěstí. O čem taky je hra „Člověče – nezlob se“? Hodit kostkou a mít šestku se prostě nedá naučit ani nacvičit. Ledaže, by měli kostky falešné. Ale to kluci rozhodně neměli.

 

Těsně po desáté hodině ranní se kluci vrhli k „človíčkům“ a kostkám. Hned v prvním kole vypadli Richard, Zdeněk i Erik. Nad vodu nás držel jen Filip. Ten postoupil do úzkého pětičlenného finále. Bohužel- kostka ho příliš neposlouchala, ale i tak obsadil Filda velmi pěkné, čtvrté místo.

Současně začal v deset hodin i turnaj v polokrálovské hře – „Dámě“. Patrik sice v několika „utkáních“ na šachovnici zvítězil, bohužel do dalších bojů nepostoupil. Karel své mozkové buňky zapnul naplno a to mu stačilo k tomu, aby se umístil na krásném třetím místě. Blahopřejeme.

Fulnečtí se o nás dobře postarali. Na každé klubovně bylo sladké občerstvení, na oběd řízek s bramborovým salátem. No a ti, kteří vypadli dříve si mohli prohlédnout Kapucínský klášter s přilehlou zahradou. První jarní den se šesti klukům náramně vydařil.