Aktuality

DD Cup v Ostravě – 29.dubna 2015

Dětský domov v Dolních Počernicích pořádá již po několikáté fotbalový turnaj pro děti z dětských domovů z celé České republiky. Protože by se tolik dětí na hřiště nevešlo, jsou zápasy rozděleny podle místa bydliště dětí. Děti z Moravskoslezského kraje měli svůj turnaj v Ostravě na hřišti prvoligového Baníku na Bazalech. Další domovy potom hrají v Plzni, Brně, Teplicích a Praze. První dva týmy z každého města postupují do celorepublikového finále do Prahy.

Naši kluci se tohoto turnaje zúčastnili poprvé. A jak vše probíhalo?

Do Ostravy se přihlásilo devět dětským domovů, a proto byli chlapci rozděleni do tří skupin po třech mužstvech. Vítězové jednotlivých skupin hráli o první až třetí místo, druzí ve skupinách hráli o čtvrté až šesté místo a poslední ve skupinách hráli o sedmé až deváté místo.

V naší skupině byli chlapci z Čeladné a z Ostravy Viziny. Vstup do turnaje se nám vůbec nepovedl a oba zápasy s těžkými soupeři jsme prohráli. Čeladná nám nasázela šest branek a ostravští chlapci o jednu branku méně. V naší minitabulce jsme se tedy umístili na posledním místě s hrozivým skórem 0 : 11.

Čekal nás tedy souboj o sedmé, osmé nebo deváté místo. Opět byla vytvořena tříčlenná skupina, kde byli kromě Dubové i Těrlicko a Ostrava-Bukovanského.

Náš třetí zápas proti Těrlicku dopadl skvěle a vyhráli jsme 8 : 0. Ostravu Bukovanského jsme porazili dokonce dvojciferným výsledkem 10 : 0. O naše branky se podělili kluci takto. Alex rozvlnil síť soupeře osmkrát, Erik získal hattrick, což znamená, že dal tři branky. Na „hostování“ jsme si půjčili našeho bývalého kamaráda Dominika Macháčka a ten vsítil branek sedm.

Kluci nakonec obsadili pěkné sedmé místo a na turnaji se jim moc líbilo. Každý z členů našeho týmu obdržel plakát fotbalistů Baníku Ostrava a několik dalších upomínkových předmětů. Při zpáteční cestě jsme si dali smažený sýr s hranolky a okolo páté hodiny odpolední jsme byli zpět v domově. Den se určitě vydařil.