Aktuality

UKLIĎME SVĚT – UKLIĎME ČESKO

O víkendu proběhla hlavní vlna úklidů v rámci projektu Ukliďme svět - ukliďme Česko.

Do 1 570 místních úklidů černých skládek a pohozeného odpadu se zapojilo okolo 65 000 dobrovolníků. Českou republiku se jim podařilo zbavit 1 600 tun odpadu. Tolik zpráva z internetu.

V sobotu 16. dubna se celý náš domov zúčastnil akce Ukliďme svět- ukliďme Česko. V půl desáté ráno jsme se sešli na radkovské zastávce a vyslechli si, co se po nás chce. Starosta rozdal všem plastové pytle, rukavice a začali jsme s úklidem. Polovina dětí šla hlavní cestou a sbírala v příkopech odpad a plastové láhve. Druhá polovina šla okolními uličkami Radkova. Všichni jsme se sešli u fotbalového hřiště. To již byly tři plastové pytle plné nepořádku.

S úklidem jsme pokračovali okolo našeho domova a skončili na zřícenině hradu Vikštějn. Celkem sedm pytlů odpadu byl výsledek naší tříhodinové práce. Pan starosta nám za odměnu rozdal pití a špekáčky. Ty jsme opekli a okolo druhé hodiny odpolední jsme se vrátili do domova. Následoval pozdní oběd a velká odměna pro všechny. Sobotní i nedělní odpoledne bylo ve znamení radovánek v kravařském aquaparku. Děti využily všechny dostupné atrakce, které kravařský areál nabídl.

Všem dětem moc děkuji za jejich aktivní přístup k úklidu vesničky, ve které se náš domov nachází.

O týden později se naše děti zúčastnily akce, kterou organizovala obec Radkov, a naše děti pomáhaly s výsadbou višňové aleje.

Holčapek Martin