Aktuality

Hranice – Spolek žen Rouské

Dne 17. 9. 2016 pořádal Spolek žen Rouské zábavné odpoledne pro děti z dětských domovů.

Poselství koruny a meče, s historickou tématikou okolo Karla IV. Akce se konala v Hranicích v areálu fotbalového hřiště Dukly Hranice.

Děti si na akci připravily erb dětského domova a společně jsme vyrobili krásnou papírovou korunu. Porota na konci dne zhodnotila výrobky děti, ty naše se ale neumístily.

Zatažená obloha a drobné přeháňky nijak nenarušily program plný soutěží, ukázek středověkých zbraní a dobrého občerstvení.

Zúčastnili jsme se v osmi dětech. První soutěží byla doplňovačka – děti musely z textů rozvěšených po areálu vyčíst odpovědi na otázky, které musely také najít. Bavili se velcí, i ti nejmenší.

Sladkosti nalákaly na další soutěže – šipky (Pavla zářila tak, že ji pořadatelé záviděli), přenášení kuliček, hod balónkem do koše, výroba vlastní koruny, aj. Velký ohlas měl vrh tenisovým míčkem z praku. Dominikovi, jako jedinému, se dařilo od prvního pokusu.

Občerstvení bylo připraveno ve stanu, stejně jako vlastnoruční výroba tištěného obrázku a písmomalířství. To se líbilo Pavle a Barči.

Došlo i na tanečky, kdy se děti napříč dětskými domovy předváděly v improvizaci.

Před závěrem programu děti shlédly praktickou ukázku používání zbraní z dob Karla IV.

Za pěkně strávené odpoledne děkujeme Spolku žen Rouské.

Petr Zavadil