Aktuality

DD CUP – PRAHA – FOTBALOVÉ FINÁLE

Po krajské fotbalové kvalifikaci v Ostravě jsme se probojovali do celostátního finále DD CUPU v Praze.

Vyjeli jsme den předem a ubytovali se v autokempu v Dolních Počernicích. Protože bylo krásné počasí, kluci vyzkoušeli místní bazén – teploučká voda přímo vybízela k vodním radovánkám.

Okolo 23. hodiny byla vyhlášena večerka, kterou všichni respektovali. Již v sedm hodin byla snídaně v kempu a po ní následoval přesun na strahovské hřiště.

Organizátor domovy rozdělil do čtyř kvalifikačních skupin po třech domovech. V naší skupině jsme se utkali s domácími Dolními Počernicemi a Pardubicemi. První zápas pro naše kluky nedopadl vůbec dobře. Nebyli sehraní a prohráli zcela zaslouženě 1 : 4.

Ale již ve druhém zápase jsme rozdrtili Pardubice 7 :  0 a postoupili jsme do čtvrtfinále. Následovala polední přestávka a ve dvě odpoledne vypukly další boje. Naším dalším soupeřem byl výchovný ústav Místo. Kluci jako hory. Naši se jich však nezalekli a zaslouženě vyhráli 4 : 0.

To byl další krůček do semifinále. V něm jsme se setkali s chlapci z Nové Vsi u Chotěboře. Vítěz tohoto utkání měl zajištěnou medaili, protože postupoval přímo do finále. Poražený se utkal s dalším soupeřem v boji o bronzové medaile.

Bohužel, naše hráče „zařízl“ rozhodčí, který jim neuznal první regulérní gól. Naopak z protiútoku jsme inkasovali první branku. Druhou jsme si dali vlastní a třetí branku pustil náš gólman mezi nohama. Na výsledku již nic nezměnila branka Tomáše a po prohře 1 : 3 jsme se kvalifikovali do boje o třetí místo.

V něm nás čekal soupeř, který nás již v základní skupině porazil rozdílem třídy. Tentokrát se kluci vyburcovali k maximálnímu výkonu a domácí Dolní Počernice porazili výsledkem 4 : 0.

Z toho pro nás vyplynulo nádherné třetí místo, vyhráli jsme medaile, pohár a dresy značky Puma. Blahopřeji klukům, protože umístit se na třetím místě ze všech dětských domovů z celé republiky je obrovský úspěch. Díky.