Aktuality

FLORBALOVÝ TURNAJ OSTRAVA DUBINA

Pátého května vyrazilo pět našich chlapců do Ostravy. Zúčastnili jsme se tradičního florbalového turnaje dětských domovů z našeho kraje. Účast byla letos velmi velká – přihlásilo se deset domovů. Proto musel organizátor rozdělit chlapce do dvou skupin. K našemu družstvu byl nalosován soused z Melče, dále chlapci z Čeladné, Havířova a Velkých Heraltic.
Hned první zápas ve skupině nám nevyšel podle představ, Denis si stěžoval, že palubovka je příliš kluzká a nemůže se pořádně rozběhnout. Filip sice dělal v brance zázraky, ale na prohře 1 : 5 neměl sebemenší podíl.

Druhé utkání proti Čeladné již bylo vyrovnanější, přesto kluci prohráli 2 : 3. Dva zápasy a dvě prohry. To psychice kluků moc nenahrálo. Ale řekli jsme si, že do dalšího zápasu se vrhneme jako lvi. A to se povedlo. Družstvo Havířova jsme rozdrtili 8 : 0 a na rtech kluků se poprvé objevil konečně úsměv.

Ten se ještě vystupňoval při dalším zápase, kdy jsme družstvo Velkých Heraltic porazili opět vysoko 8 : 1. Dvě vítězství a dvě prohry ve skupině. Z pěti týmů jsme díky více nastříleným brankám postoupili ze skupiny z nádherného druhého místa.

Tím pádem nás čekalo mužstvo, které se ve druhé skupině umístilo na třetím místě. Tímto týmem byla Ostrava – Vizina. I s tímto mužstvem si naši poradili, zvítězili 5 : 0 a kluci už si v šatně vyprávěli o tom, jak bude pěkné, když do domova doneseme pohár a diplom za první místo.

Hráli jsme o medaile, ale soupeři byli velmi silní. První zápas proti Karviné. Vítěz by se utkal o první místo, poražený o místo třetí. Dlouho byl výsledek nerozhodný 5 : 5. bohužel za poslední tři minuty kluci inkasovali dvě branky a bylo po vítězství.

Čekal nás tedy poslední zápas a to boj o třetí nebo čtvrté místo. Bohužel jsme opět narazili na sousedy z Melče. A tak jako v prvním zápase, tak i ve druhém jsme na ně nestačili. Prohra 1 : 5 znamenala celkové čtvrté místo na turnaji.

Klukům za reprezentaci moc děkuji a za odměnu jsme odjeli z Ostravy do Opavy a kluci viděli na vlastní oči druholigový fotbalový zápas mezi Slezským FC a Českými Budějovicemi.

Na fotbalový zápas přišlo do Opavy šest tisíc lidí. Kluci si vychutnali tu pravou fotbalovou atmosféru a ani jim nevadilo, že Opava doma jen remizovala 1 : 1.

Všem chlapcům jmenovitě Tomášovi, Filipovi, Denisovi, Danielovi a Františkovi děkuji za vzornou reprezentaci.