Aktuality

SPORTOVNÍ HRY MLÁDEŽE V OSTRAVĚ

Devatenáctého května se osm našich dětí zúčastnilo Sportovních her mládeže v Ostravě. Součástí těchto her byl turnaj v malé kopané, turnaj ve stolním tenise a lehkoatletické disciplíny.

Již tradičně nás nejvíce zajímal turnaj v kopané. Naši kluci ve složení Martin a Daniel G., František V., Tomáš, Denis a Dominik tentokrát nezklamali. Ze šesti týmů skončili na druhém místě a odvezli jsme si stříbrné medaile a pohár. Kluci postupně porazili domácí Ostrav-Vizinu, Čeladnou i Velké Heraltice. V boji o zlato se utkali s chlapci z Frýdku-Místku. Tento soupeř byl již nad naše síly a kluci prohráli těsně, ale zaslouženě 0 : 1.

V individuálních disciplínách, to znamená, že každý bojoval sám za sebe, se nám dařilo také.
Denis se zúčastnil turnaje ve stolním tenise. Jeho dvě prohry z celkem osmi zápasů však znamenaly pro Denise zklamání. Obsadil jen „bramborovou“ medaili. Mě ale potěšil, protože v konkurenci starších chlapců vůbec nezklamal.

O tom, že se nám rodí v domově atletická hvězda, jsem ani nevěděl. Sandra H. se přihlásila na lehkoatletické disciplíny. Soutěžila v běhu na 800 metrů,
v běhu na 100 metrů, ve vrhu tříkilogramovou koulí a ve skoku do dálky. A její umístění? V běhu na 800 a 100 metrů čtvrtá, ve vrhu koulí pátá a stříbrnou medaili si odnesla za skok do dálky. Velmi blahopřeji.

Všem chlapcům a Sandře děkuji za vzornou reprezentaci našeho domova.

Holčapek Martin