Aktuality

VELIKONOCE NA ZÁMKU V KRAVAŘÍCH

V sobotu 17. března vyrazilo osm dětí se strejdou Martinem do Kravař.  Zúčastnili jsme se akce VELIKONOCE NA ZÁMKU.

Před vstupem do zámku byly stánky s občerstvením. Jelikož jsme ale byli po obědě, nic jsme si nekoupili. Stefanii s Pavlou zaujal historický kolotoč s koníky. Bohužel, venku byla taková zima, že by na kolotoči zmrzli.

Hned na začátku prohlídky jsme zjistili, že za pět minut začíná loutková pohádka. Měla název Kašpárek a duchové. Dětem, ale i velkým slečnám Denise a Magdě se pohádka líbila.

Potom jsme již procházeli jednotlivými místnostmi a dívali se, co lidé prodávali.  A bylo se na co dívat. Kromě velikonočních vajíček a velikonočních pomlázek se prodávali řetízky, prstýnky, drahé kameny. Viděli jsme řezbáře, jak vyřezával ze statného kmene různé velikonoční motivy. Prodávali se hrníčky, svíčky, mýdla prostě vše, co se na jarmarcích prodává.

Nejvíce ale děti zaujala klec s dvoudenními kuřátky a na nádvoří stáj s kozou a malými kůzlátky.

Měl jsem v plánu projít si s dětmi krásný zámecký park a golfové  hřiště. Bohužel – venku bylo mínus sedm stupňů.

Při zpáteční cestě jsme se stavili v dětském domově v Melči. Stefanie a Pavel mají v tamním domově bratrance. Tak si děti s nimi popovídaly. Ve čtyři hodiny jsme už byli všichni rádi, že jsme se vrátili zpět do domova. Podle ohlasů dětí jsem usoudil, že se jim na zámku v Kravařích líbilo.