Aktuality

LETNÍ PRÁZDNINY V DOMOVĚ A NA TÁBORECH

Letošní prázdniny se dětem vydařily. Mnoho jich odjelo ke svým rodičům a ti, kteří zůstali v domově se zúčastnili třech letních táborů v Jeseníkách.

První tábor se uskutečnil v Karlově pod Pradědem od sedmého do patnáctého července pod názvem SEDM DIVŮ SVĚTA. Formou celotáborové hry děti uskutečnily cestu za sedmi divy světa, která měla vést k nalezení pokladu.

Letní tábor byl dále zaměřený na vzdělávání dětí a mládeže s důrazem na vzájemné soužití, spolupráci, toleranci a respekt jednotlivců a skupin.

Druhý tábor v Mikulovicích u Jeseníku proběhl od  sedmnáctého do dvacátého druhého července. Táborníky čekal netradiční prázdninový pobyt, vyzkoušeli si náročnou práci na ranči, práci se zvířaty, osedlání koní a jízdu na koních. Součástí byl i celodenní výlet, noční hra a mnoho dalších aktivit.

Třetí – ZÁTĚŽOVÝ KEMP – se uskutečnil v srpnu v Kolnovicích. Nesl se v duchu „MLUVÍME SPOLU, ROZHODUJEME SPOLU“. Kromě prohlubování komunikačních a rozhodovacích kompetencí dětí, čekal táborníky i celodenní kurz přežití, noční hra a mnoho dalších aktivit. Na táborech se dětem určitě líbilo.

A když děti nebyly na táborech, zúčastnily se s tetami celodenních výletů, jízdě na kolech údolím řeky Moravice, či návštěvy koupaliště a aquaparků.

Martin Holčapek