Aktuality

FLORBAL CUP 2018 – HAVÍŘOV

Městská sportovní hala v Havířově přivítala v pátek 26. října zástupce sedmi domovů našeho kraje. Konal se zde již 11. ročník florbalového turnaje. Putovní pohár se letos mohl navždy přesunout do domova v Ostravě – Hrabové, protože kluci tento havířovský turnaj dvakrát po sobě vyhráli. Ale nepředbíhejme.

Již v šest ráno vyjelo šest chlapců a jedna dívka z Dubové. Cíl cesty- Havířov. 

Po poklidné jízdě jsme po půl osmé dorazili do haly. Následovala rozcvička a za účasti primátorky města Havířova, byl turnaj slavnostně zahájen. Naši kluci byli nalosováni do skupiny „A“ s týmem Ostrava-Vizina a Ostrava-Bukovanského. Do skupiny „B“ byl zařazen domácí Havířov, Nový Jičín, Melč a Ostrava-Hrabová.

Náš první zápas nám vyšel nad očekávání dobře a tým z Bukovanského jsme porazili rozdílem třídy 8 : 0. Naši borci hráli výtečně a na gólmana Filipa si kluci z Ostravy ani jednou nevystřelili.

Druhý zápas byl o poznání kvalitnější z obou stran. Také výsledek tomu odpovídá. Silný tým z Ostravy-Viziny jsme porazili o jednu branku 2 :1. Kluci hráli kolektivně, nahrávali si a nebylo jim co vytknout.

Tímto výsledkem jsme  si zajistili první místo ve skupině a postup do dalších bojů o medaili.

Skupinu „B“ vyhrál DD Melč, před chlapci, kteří obhajovali vítězství z předešlých ročníků, Ostravou-Hrabovou.

Postupový klíč zněl jasně. První tým ze skupiny „A“ se utkal s druhým týmem ze skupiny „B“. Vítěz tohoto utkání hrál o první nebo druhé místo, poražený o třetí nebo čtvrté místo.

Mráz nám naskočil na zádech, když jsme zjistili, že budeme hrát proti posledním vítězům loňských ročníků Ostravě-Hrabové.

Kluci se ale nabudili a řekli si v kabině, kde mimochodem vládla velmi pěkná atmosféra, že je zkusí „udělat“. No a povedlo se. Po bezchybném výkonu brankáře Filipa a týmovém pojetí všech hráčů jsem slavili úspěch. Vítězství 1 : 0 nad Ostravou nás posunulo do vytouženého finále.

A kdo nás v něm čekal? Melč. Vzájemné derby je vždy losem do loterie. I když Filip vychytal spoustu střel, naši kluci nastřelili dvě tyčky, nic se nezměnilo na porážce našeho týmu 0 : 2 a zaslouženém vítězství Melče. Skončili jsme druzí, ale všem děkuji za předvedený výkon. Ale i za to, jak se chovali v hale, na veřejnosti a vzorně reprezentovali náš domov.

Gratulace soupeřům a poděkování Filipovi, Dominikovi, Tomášovi, Jirkovi, Denisovi, Františkovi a jediné holce Sandře.

Za zmínku ještě stojí jedna věc. Organizátor turnaje vyhlásil soutěž„Nejlepší brankáře turnaje“.

 Každý brankář z každého týmu musel chytat samostatné nájezdy. Z každého domova byli vybráni dva hráči a ti prováděli trestná střílení. Brankář, který dostal nejméně gólů z dvanácti nájezdů, vyhrával. No a náš Filip nepustil za záda ani jeden míček a tím se stal nejlepším brankářem turnaje. Za odměnu si odnesl krásný značkový batoh. Filipovi blahopřejeme.

Holčapek Martin

Více obrázků k článku naleznete v „sekci“ FOTOGALERIE