Aktuality

Slavnostní vyhlášení DD CUPŮ – Praha

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Druhého prosince proběhlo v Praze slavnostní vyhlášení výsledků celoroční soutěže DD CUP. O co vlastně jde?

Dětský domov v Dolních Počernicích pořádá soutěž – pět turnajů – o nejvšestrannější sportovní domov v České republice.

První turnaj proběhl v březnu ve sportovní hale  Praha Hamr sport Bráník.  Turnaj byl ve stolním tenise a nás reprezentovali Dominik, Denis, Kristýna a Julie. Ze všech domovů jsme obsadili sedmé místo a tím získali  i slušný počet bodů do celoroční tabulky.

Druhého turnaje – Memoriálu Lucie Hanušové v běžeckém trojboji – jsme se bohužel nezúčastnili. Neměli jsme dostatek dětí v dané věkové kategorii.

Třetí turnaj v kopané byl naší doménou. Nejdříve jsme vyhráli regionální kolo v Ostravě a ve finále v Praze jsme se umístili na nádherném třetím místě a připsali si další důležité body.

To už ale byly naše body poslední. Čtvrtého turnaje v beachpřehazované  a pátého cyklistického závodu jsme se opět nezúčastnili. Neměli jsme děti ve věkových kategoriích, které organizátor požadoval.

Takže celkové 17.místo z třiceti pěti zúčastněných domovů nás moc potěšilo.

A jak vše v Praze proběhlo? Protože se výsledky vyhlašovaly již v deset hodin ráno, domluvili jsme se s organizátory, zda bychom mohli v Praze přespat. Paní Michaela Veselá z DD Dolní Počernice nám zajistila nocleh SNŮ. Byli jsme ubytováni ve čtyřhvězdičkovém luxusním hotelu PLAZA ALTA přímo v centru Prahy. Jelikož jsme do Prahy přijeli okolo šesté večer, ubytovali jsme se a vyrazili metrem do centra Prahy. V tuto dobu se zrovna rozsvěcoval vánoční stromeček a začaly Vánoční trhy. Kluci viděli úplně jinou atmosféru než v naší vesničce nebo blízkém okresním městě Opavě. Prohlédli si Václavské a Staroměstské náměstí, v deset hodin večer jsme na orloji viděli pohybující se Apoštoly. Kluci byli nadšeni. Před půlnocí jsme opět metrem dorazili do hotelu, osprchovali se a ulehli do měkkých postýlek.

Ráno po snídani následoval přejezd metrem do divadla Brodway, kde jsme shlédlii muzikál KOCOUR V BOTÁCH  a potom proběhlo již zmiňované vyhlášení vítězů.

A pak již následovala přes tři sta kilometrů cesta zpět na Dubovou.  Holčapek Martin