Aktuality

ČEZ CROSS CITY OSTRAVA

 

V sobotu 23. února vyrazilo šest dětí s tetou Janou do Ostravy. Všichni se zúčastnili vyhlášené akce ČEZZ CROSS CITI SPRINT. Jedná se o biatlonové závody v Dolní oblasti Vítkovic. Závodů se zúčastnilo mnoho sportovců z evropských zemí, ale i z České republiky.

Kromě těchto závodů byl pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program. Venkovní teplota nám příliš nepřála, byli jsme ale natěšeni, co nás zde vše zaujme a překvapí. A že toho nebylo málo. Vesmírný kolotoč, odpal basebalových míčků na trenažéru, trenažér ve 3D sjezdu na lyžích. Na holých rukou nám hořel oheň a nepociťovali jsme žádnou bolest. Paráda. Zaujala nás také bubenická show Wild Stick a také poměrně mladý sport zvaný SLACKLINE (to je balancování, chození a skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body, například stromy. Na rozdíl od chození po provazu není popruh na slackline natažený napevno, ale je více nebo méně pružný).

Nechali jsme si podepsat fotky od slavných sportovců jako je David Svoboda, Lukáš Bauer, Martin Šonka, Petr Švancara a další.

Nakonec jsme viděli letecké akrobatické vystoupení Martina Šonky a odjeli zpět do domova, povykládat ostatním dětem všechny naše zážitky

Jana Krajíčková, DiS a Martin Holčapek