Aktuality

DD CUP PRAHA – STOLNÍ TENIS

A je to tady zase. Ptáte se co? No přece další ročník DD CUPů, které pořádá domov v Dolních Počernicích. Třicátého března začal již 15. ročník turnaje ve stolním tenise. Dominik, Denis, Kristýna a Stefanie spolu s panem ředitelem a strejdou Martinem vyrazili již v pátek po obědě na cestu. Turnaj začínal v sobotu již v devět ráno, proto jsme si zajistili hotel, abychom nemuseli vstávat ve tři hodiny ráno.

Do Prahy jsme dorazili okolo půl sedmé večer. Ubytovali jsme se a vyrazili tramvají do centra Prahy. Děti viděly Karlův most, Prašnou bránu, Pražský hrad a Chrám sv. Víta. Večerní Praha se dětem moc líbila.

V jedenáct večer již byli všichni v postelích na hotelu. Po vydatné snídani jsme vyrazili do deset kilometrů vzdáleného sportovního areálu SPORT HAMR BRÁNÍK. Tam se celý turnaj odehrál.

Do Prahy se sjelo celkem dvacet jedna domovů z celé republiky. Děti byly rozděleny do šesti skupin po třech nebo čtyřech domovech. K našemu domovu byly nalosovány děti z Tuchlova, Nové Vsi u Karlových Varů a Ostravy Hrabové. Hrálo se na čtyři vítězné zápasy a to tím způsobem, že hráli nejdříve starší chlapci proti sobě, starší děvčata proti sobě, mladší chlapci a mladší děvčata. Pokud se v této době nerozhodlo o vítězi, následovaly chlapecké čtyřhry a dívčí čtyřhry. Nakonec byla čtyřhra smíšená.

V základní skupině se nám velmi dařilo a tým z Tuchlova jsme porazili 4 : 3. Stejným výsledkem jsme porazili i Novou Ves a Ostrava-Hrabovou jsme porazili 4 : 1.

Postupovali jsme dál z prvního místa a narazili na soupeře z Lipové u Šluknova. O dramatický konec se postaral Denis s Kristýnou, když v posledním zápase zvítězili a tím pádem jsme porazili soupeře 4 : 3.

Další dvě utkání proti Ústí nad Labem a pražským Klánovicím nám nevyšla podle představ a prohráli jsme 1 : 4 a 3: 4.

Tyto dvě prohry znamenaly, že jsme v závěru hráli proti Kašperským Horám. Vítěz utkání „bral“ sedmé místo, poražený místo osmé. Ale Kašperkám jsme nedali žádnou. Kromě Stefanie vyhráli všichni a tím pádem jsme porazili Kašperské Hory 4 : 1 a umístili se na celkovém nádherném sedmém místě.

Všem dětem děkuji nejenom za odvedený sportovní výkon, ale i za vzorné chování během návštěvy Prahy a celého turnaje. Více fotografií naleznete v sekci FOTOGALERIE.

 

Holčapek Martin