Aktuality

FLORBALOVÝ TURNAJ DĚTSKÝCH DOMOVŮ – OSTRAVA-DUBINA

V sobotu 27. dubna jsme se zúčastnili dalšího ročníku florbalového turnaje v Ostravě-Dubině, který pořádá domov z Ostravy Hrabové. Již několik dnů předem  se kluci pod dohledem kapitána Filipa připravovali v naší tělocvičně na těžké boje. A přípravu nepodcenili a v Ostravě předvedli nádherný kombinační florbal plný parádiček.

Kdo nás reprezentoval? Filip V. v brance, na hřišti potom nastoupili střídavě Denis, Dominik, Tomáš, František a Filip R.

Do Ostravy se sjelo celkem deset domovů (Havířov, Budišov nad Budišovkou, Velké Heraltice, Fulnek, Karviná, Frýdek Místek, Melč, Ostrava-Hrabová, Ostrava Vizina a naši kluci. Organizátoři domovy rozdělili do dvou supin. František nám vylosoval soupeře z Havířova, Budišova, Fulneku a Velkých Heraltic.

V prvním zápase proti Herlaticím jsme ztratili první bod, za remízu  2 : 2. potom už ale následovala spanilá jízda našich borců s Filipem v zádech.

Postupně jsme porazili Havířov a to 8 : 1, Fulnek 8 : 2 a silný Budišov 5 : 2.

Těmito vítězstvími jsme si zajistili první místo v základní skupině a měl nás čekat relativně slabší tým z druhé skupiny, který se umístil na čtvrtém místě.

Tím byli chlapci z ostravské Viziny. Naši kluci je z hřiště vyprovodili debaklem

8 : 1.

Tímto vítězstvím jsme postoupili mezi poslední čtyři mužstva a měli jsme naději získat nějakou tu medaili.

Velmi silný tým Karviné byl našim dalším soupeřem. Karvinští se mysleli, že mají vítězství v kapse ještě předtím, než zápas začal. Denis s Dominikem však předváděli s florbalovou hokejkou a míčkem doslova čáry a máry. Během prvních tří minut jsme dali dvě branky, uklidnili se a o našem vítězství již nebylo pochyb. V brance perfektně,  jako vždy, zachytal Filda, kluci přidali další čtyři góly. Celkové vítězství 6 : 1 nad Karvinou nás posunulo do vytouženého finále.

A kdo nás v něm čekal? Jako vždy – sousedé ze tří kilometrů vzdáleného Melče.

Boj mohl začít. Pro nás se zápas nevyvíjel vůbec dobře. Během čtyř minut jsme prohrávali 3 : 0 a vypadalo to na krutý debakl. Kluci ale nesložili zbraně, snížili na 2 : 3, ale melčáci opět kontrovali a zvýšili náskok. Během jedné minuty však Denis předvedl dvě nádherné akce, které skončily brankami, a my jsme vyrovnali na 4 : 4.

Poslední slovo však měl Melč a dvěma brankami v poslední minutě rozhodl o svém vítězství     6 : 4 .

Zaslouženě vyhrál celý turnaj.

Naši borci obsadili nádherné druhé místo. Děkuji všem za předvedený výkon. Absolutorium zaslouží úplně všichni. Filda se v bráně překonával, Denis, František, Dominik a Tomáš ze sebe vydali maximum.

Za odměnu dostali kluci medaile, pohár, sluchátka a drobnou kosmetiku. Ještě jednou díky všem za předvedený výkon a vzornou reprezentaci našeho domova.

Holčapek Martin