Aktuality

DISCGOLF – BUDIŠOV nad BUDIŠOVKOU

Ve středu  8.května jsme se zúčastnili další  akcičky. Tentokrát pořádal Dětský domov v Budišově nad Budišovkou turnaj v DISC GOLFU.  V areálu místního autokempu se již pět let rozprostírá toto hřiště. Tak proč ho nevyužít. Pro neznalé. Co to vlastně je DISC GOLF?

Disc golf (též frisbee golf) je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem (disk zvaný frisbee), který je pravidly podobný klasickému golfu. Cílem hry je trefit létající talíř na cíle (do košů) s co nejmenším počtem hodů. Tento sport vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců po celém světě.

Náš domov se tohoto turnaje zúčastnil již po čtvrté. Přivítalo nás krásné sluneční ráno. Děti byly rozděleny do dvojic, seznámeny s pravidly a mohlo se začít. Náš domov reprezentovali Filip, spolu s Denisem jako jedna dvojice, druhou dvojici tvořili Dankové G. a R., třetí dvojice byla Kristýna se Stefanií.

Čekaly nás trefy do 18-ti košů. Než jsme dohráli, nachodili   jsme něco přes šest kilometrů velmi členitým terénem. Během tří hodin bylo hotovo.

Protože každý strejda a teta dělali rozhodčího jinému domovu než svému, vůbec jsem nevěděl, jak jsou na tom naši. Proto pro mě bylo velké překvapení, když jsem slyšel při vyhlašování vítězů, že se naše dvojice Danielů umístila na nádherném třetím místě.

Na závěr se děti pobavily skoky na trampolíně a vyfotily se s různými vyřezávanými postavičkami

Všem děkuji za reprezentaci našeho domova. Holčapek Martin.

Více fotografií naleznete  v sekci FOTOGALERIE.