Aktuality

VOJÁCI BAVÍ DĚTSKÉ DOMOVY

V úterý 21. května vyrazilo sedm chlapců s panem ředitelem a strejdou Martinem do Hranic. Místní vojenská posádka pořádala pro děti z dětských domovů ze severní a jižní Moravy turnaj v kopané a v pětiboji.

Pětiboj se skládal z těchto disciplín: šipky, hod na branku, kop na branku, hod na cíl a hod na koš. Náš domov se ale soustředil pouze na kopanou.

V prvním zápase jsme porazili chlapce z Boskovic vysokým rozdílem 6 : 0. Denis čaroval a čtyřmi brankami srazil soupeře do kolen. I ve druhém zápase jsme soupeře nepustili téměř k žádné akci. Chlapce z Bystřice pod Hostýnem jsme z hřiště vyprovodili porážkou 5 : 0. a Denis opět zářil. Soupeřovu síť rozvlnil čtyřmi střelami.

A co bylo dál? Postoupili jsme do boje o medaile. Našim soupeřem byl náš odvěký rival – chlapci ze sousedního Melče. Vyrovnané utkání skončilo nerozhodným výsledkem 2 : 2. Obě naše branky zařídil opět vynikající Denis. Na řadu přišel penaltový rozstřel a ten vyšel vítězně pro kluky z Melče.

Následoval poslední zápas proti Budišovu nad Budišovkou. Vítěz utkání bral bronzovou medaili. Naši podali velmi bojovný výkon, Budišov porazili 2 : 0 a vybojovali bronzové medaile a pohár.

Denis byl vyhlášen s jedenácti brankami nejlepším střelcem celého turnaje.

Po kopané jsme se  přesunuli do kasáren generála Zahálky a tam následoval další program.

Kluci viděli policejní zásah proti narušovatelům zákona, vojáci předvedli své umění v ukázce bojové činnosti MUSADO. Ten kdo chtěl, si mohl vylézt na cvičnou stěnu a na závěr jsme si prohlédli  vojenskou techniku.

Holčapek Martin