Aktuality

FINÁLE KOPANÉ – DD CUP PRAHA

V pondělí odpoledne vyjelo šest chlapců s panem ředitelem a strejdou Martinem do Prahy. Po necelých pěti hodinách jsme dorazili do kempu v Dolních Počernicích. Ubytovali jsme se a prohlédli okolí kempu. V půlnoci již všichni tvrdě spali.

Po snídani jsme vyrazili z Počernic na stadion Evžena Rošického. 27 kilometrů jsme jeli přeplněnou Prahou téměř hodinu a čtvrt.

Těsně před devátou jsme dorazili na stadion a již v devět ráno začal náš první zápas ve skupině. Chlapce z Ústí nad Labem jsme hravě přehráli 4 : 0 a připsali si do tabulky první důležité body celého turnaje.

Po dvaceti minutách nás čekal druhý zápas ve skupině. S Horšovským Týnem jsme sice prohráli 1 : 0 ale to nic nezměnilo na tom, že jsme vybojovali v naší skupině první místo.

„Pavouk“ nám přisoudil do čtvrtfinálového boje chlapce z pořádajícího domova – z Dolních Počernic. Naši bojovali, předváděli krásné kombinační akce a jedna z nich skončila v brance domácích. Výsledek 1 : 0 pro naše kluky znamenal, že postoupili mezi poslední čtyři mužstva. Nejhůře jsme mohli být čtvrtí.

Po obědě následovala hodinová přestávka, naši kluci se schovali před pálícím sluncem a relaxovali ve stínu stadionu.

Semifinále proti dosud neporaženému Žatci se blížilo. Kluci byli nažhaveni a snažili se vzájemně povzbuzovat. Na hřišti předváděli parádní výkony a žatecké skoro k ničemu nepustili. Z rychlé akce Denis tvrdě vystřelil a míč skončil v síti soupeře. Vedli jsme a snažili se vítězství udržet. V poslední minutě byl již Rosťa v brance překonaný, ale na brankové čáře míč rukou vyrazil Kevin. Následovala penalta, kterou Rosťa bravurně zneškodnil. Výsledek 1 : 0 znamenal, že jsme postoupili do vytouženého finále.

Stadionem Evžena Rosického zazněla státní hymna a moravské finále mezi Radkovem a Čeladnou mohlo začít. Kluci běhali, na hřišti nechali srdce, kombinovali a předvedli nejhezčí akce během celého dne. Po rohovém kopu nahrál Dominik míč Denisovi a ten svou rychlostí a chytrostí přelstil brankáře soupeře. Vedli jsme jedna nula a na hřišti začalo doslova peklo. Čeladná vsadila vše na útok, ale Rosťa zůstal nepřekonaný. Po závěrečném hvizdu padli všichni únavou na trávu. Dokázali jsme to. Stali jsme se mistry České republiky dětských domovů v malé kopané.

Všem klukům děkuji za vzornou reprezentaci .                           Holčapek Martin.  Více fotografií naleznete v sekci FOTOGALERIE