Aktuality

BEACHVOLEJBALOVÝ TURNAJ – PASOHLÁVKY

Aqualand Moravia v Pasohlávkách se stal 5.září 2019 dějištěm plážového volejbalového turnaje dětských domovů a výchovných ústavů. A náš domov se ho zúčastnil poprvé. Takže jsme vůbec nevěděli, do čeho jdeme.

Účast byla veliká. DD Slezská Ostrava, VÚ Ostrava Kunčičky, DD Počátky, DDÚ Brno, VÚ Dřevohostice, VÚ Višňová, DD Jemnice, VÚ Olešnice a VÚ Žulová.

Organizátor domovy rozdělil do dvou skupin a mohlo se hrát. Ještě podotknu, že se hrálo šest proti šesti do 15 bodů. Náš domov reprezentovali Kristýna, Dominik, Denis, Matěj, strejda Mirek a strejda Martin. Proč strejdové? Za každý domov nebo výchovný ústav museli nastoupit dva dospělí.

Zápasy ve skupině pro nás začali velmi dobře. Hned v úvodu jsme porazili Jemnici a to nám zvedlo naše sebevědomí. Druhý zápas s Olešnicí jsme prohráli vlastními chybami. Ale chybami se člověk učí.

Třetí zápas ve skupině jsme zvládli skvěle a měli druhé vítězství v kapse. V posledním zápase v skupině nás čekal velký favorit – domácí Brno. My jsme se však nezalekli, na hřišti bojoval každý, jak uměl a to stačilo k tomu, že jsme loňského vítěze porazili o tři body 15 :12.

Toto vítězství nám zajistilo druhé místo ve skupině a postup mezi čtyři nejlepší. Nastoupili jsme proti prvnímu a dosud neporaženému mužstvu druhé skupiny – VÚ Dřevohostice.

Co jim bylo naplat, že strejdové z Dřevohostic rozehrávali všechna podání (to nebylo moc férové). My jsme se na hřišti semkli, vybírali balóny, které se zdály, že již budou ztracené a zaslouženě jsme Dřevohostice porazili. Toto vítězství nás posunulo do boje o zlaté medaile.Ve velkém finále jsme se utkali s DD Slezská Ostrava a jejich borcům jsme nedali sebemenší šanci.

Po jednoznačném vítězství 15 : 3 jsme překvapivě celý turnaj vyhráli a získali nejenom zlaté medaile a upomínkové předměty ale přivezli jsme i cenu pro děti.

Hlavní cenou byl jednodenní vstup do Aquaparku Moravia pro celý náš dětský domov.

Po turnaji následoval dobrý oběd a tříhodinové radovánky v celém areálu aquaparku. Každý si ho užil podle chuti. Někdo na tobogánu, někdo ve vířivce a někteří se váleli v bazénu s termálním pramenem.                                                                  Holčapek Martin