Aktuality

VÁNOČNÍ SVÁTKY V PENZIONU NAD STÁJÍ – JAKARTOVICE

Štědrý den 2019. Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody. Všichni blízcí by je měli trávit spolu. Ne všechny děti z našeho domova toto štěstí měly. Ale ani ony nebyly o nic ochuzeny.

V domově zůstalo osm dětí a ti již v deset ráno vyrazili se strejdou Martinem do Penzionu Nad stájí v Jakartovicích. Tam jsme prožili tři vánoční svátky.

Při příjezdu nás přivítali nejenom organizátoři, kteří celou akci pro děti připravili, ale i kamarádi z domovů z Melče a Vrbna pod Pradědem.

Ubytovali jsme se v apartmánu pro deset lidí a šli si prohlédnout místní jezdecký areál. Následoval menší oběd – buchtičky s krémem.

Po obědě – aby vánoční čas co nejdříve utekl – jsme si šli prohlédnout vesničku Jakartovice a dívali jsme se, jak mají lidi vánočně vyzdobené zahrady a své domečky.

Po dvouhodinové procházce jsme došli zpět do penzionu, všichni se dali do „gala“ a už netrpělivě čekali, až odbije 17 hodina večerní a všichni vyrazíme na Štědrovečerní večeři

Hrachová polévka a výběr ze tří druhů řízků. To bylo vánoční menu. K tomu spoustu cukroví a ovoce.

A konečně nastala ta chvilka, kdy se začaly rozdávat dárečky. Všichni byli nadšeni. Každý dostal to, co si přál. Autíčka na dálkové ovládání, stavebnic LEGA, kosmetika, oblečení ..

Děti si s hračkami pohrály a všichni jsme se podívali na krásnou pohádku. Po pohádce mě vystřídala teta Broňa, převzala si děti a já ujížděl domů, abych taky se svou rodinou mohl prožít nejkrásnější svátky v roce.

Holčapek Martin