Aktuality

Vyčisti les 2022

Připojujeme se k 4. ročníku soutěže Vyčisti les 2022.

Proč jsme se zapojili: Zapojili jsme se z toho důvodu, že v této soutěži vidíme obrovský smysl a potenciál. Je až neuvěřitelné, jak se někteří lidé k přírodě chovají a kolik odpadků je možné najít na pár metrech čtverečních, kolem cest, lesů a luk. Životní prostředí nám není lhostejné a často se zapojujeme do podobných soutěží, stejně tak pomáháme přírodě i v době, kdy se žádná podobná soutěž nekoná, jednoduše proto, že je to bohužel potřeba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak jsme se do soutěže zapojili: Vzhledem k tomu, že se náš dětský domov nachází v malé vesničce, je zde velká spousta lesů, luk, a také krásná zřícenina hradu Vikštejn. Rozhodli jsme se proto, že naše úklidové práce provedeme na těchto třech místech. Děti se do úklidu zapojily s nadšením a odhodláním a práce jim šla od ruky. Nasbíraly spoustu odpadků, především to byly plastové obaly a skleněné láhve. Protože třídění odpadů, je taky velmi důležité, obsahy pytlů poté děti v našem domově roztřídily do příslušných popelnic. Pokud se do úklidu životního prostředí mohou zapojit děti z dětských domovů, třeba tímto inspirujeme i někoho z Vás, jimž znečištěné životní prostředí doposud nedělalo starost. 

Co můžeme vyhrát: Díky agentuře GetFound.cz, která soutěž pořádá, můžeme za tuto činnost získat finanční odměnu ve výši 8000 Kč na vybavení našeho zařízení, a to díky tomu, že agentura oslovila k této soutěži několik partnerů. 

Partneři soutěže jsou:

Astratex.cz – spodní prádlo a plavky pro děti, ženy a muže – 5000 Kč  
Bezvaplenky.cz – plenky, hračky a potřeby pro maminky – 5000 Kč
Cashbot.cz – peníze pro podnikatele – 5000 Kč 
Frutiko.cz – dárky z ovoce a čokolády, kytice a dorty – 5000 Kč   
Invia.cz – zájezdy a dovolené po ČR a za hranice – 5000 Kč 
KLůžkoviny.cz –  povlečení, prostěradla a vše do bytu – 5000 Kč                                         
Pravebio.cz –  bio a šetrné produkty pro celou rodinu – 5000 Kč   
Rigalli.cz – čokolády, cukrovinky a slané lahůdky – 5000 Kč