Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bilancování

11. 4. 2013

Co tvoří úspěchy a neúspěchy dětí ? 


  V průběhu uplynulých let zaznamenaly naše děti časté úspěchy jak na úseku školy, tak i při reprezentaci dětského domova ve sportu, zpěvu, tanci i v ostatních zájmových oblastech. Hodně úspěšné byly děti v atletice (Mítňanová), kolektivních sportech, zejména kopané (několikrát první) také  florbalisté rovněž tak a v podobných kolektivních  sportech.

            Velmi dobré výsledky děti dosahovaly na úseku kultury, zejména zpěvu, tance a literatury. Děvčata, Maruška Gáborová – držitelka ceny J. Zajíce za literaturu v Brně, Andrea Tišerová – natočeno několik CD, kde reprezentuje zpěvem a Beata Gáborová vítězka soutěže „ Most přes vodopád“ (znalostní soutěž), kde vítězstvím zajistila pobyt na horách pro několik dalších dětí našeho dětského domova. I mezi chlapci byla řada šikovných hochů, mezi jinými např. Kristián Královič – velmi dobré umístění ve znalostní soutěži a řada mu podobných.

            V dřívější době patřívaly naše děti k horkým favoritům na největší přehlídce roku, která nese název " Nejmilejší koncert". Téměř každoročně jsme postoupili z krajského kola do národního finále, kde reprezentujeme nejenom náš dětský domov, ale také Moravskoslezský kraj.

            Na sportovním poli je zřejmý náš ústup z dřívější slávy. Je to způsobeno také tím, že výrazně ubylo chlapců a přibylo dívek. Větší dívky nemají o sportovní hry zájem a chlapců na pořádný výběr do jednotlivých kolektivních sportů je zase málo. Na slavné lehkoatletické reprezentanty, kteří dobývali každoročně nejvyšší mety v národním finále, můžeme s hořkostí v duši jen vzpomínat.

            Jednalo se o dobu, kdy součástí dětského domova byla i škola a zde se vyučovala tělesná výchova se zaměřením na lehkou atletiku a ctil se kolektivní duch při týmových hrách. Hlavně však nebylo lákadlo jménem " INTERNET" a s ním spojené počítačové hry, které odvádějí děti od skutečného využívání volného času v přírodě a sportování.