Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čištění rybníka a mořeplavba

5. 6. 2013

Úklid rybníka

 

 

     Dne 19. 5. 2013 navštívil 4. rodinnou skupinku, v rámci stáže, Mgr. Jakub Mikeska, který si pro děti připravil, jako volno-časovou aktivitu, jízdu na člunu po našem krásném rybníce….          

 

  Nebylo to jedimg_0268.jpgnoduché, jízdu nám komplikovaly spadané větve vrby z ostrůvku. Ale my jsme si poradili a všemi silami jsme větve postupně odtáhli na břeh. Hlavním námořníkem a upevňovačem lana na větev byl kapitán Martin Petrivaldský, který bravurně zvládal jízdu na člunu, jelikož byl předem zaškolen. Když kapitán zavelel, všechny děti uchopily suchý konec lana a veškerými silami vytáhly větve na břeh. Natálka za Andreu, Silva za Natálku…. (však znáte tu pohádku o dědečkovi a velké řepě).

    

 

Ty větve, které byly těžké, se musely ořezat v rybníku. Odvážní vodimg_0276.jpgníci Karel Jursa a  Petr Hála si s nimi opět poradili. Usilovně řezali a řezali…voněli a voněli… ten kdo tam nebyl, neuvěří, kolik nám to dalo práce a odvahy. Za to jsme se pak projížděli a relaxovali na člunu po rybníčku. No byla to nádhera, počasí nám přálo. Panu magistrovi moc děkujeme za příjemně prožité odpoledne.