Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejmilejší koncert 2013 - Bruntál

21. 5. 2013

na-lane-2.jpg

Zamyšlení.

 


Když se řekne slovo nejmilejší, představíme si něco, co je velmi blízké  našemu srdci. Když se k tomu přidá slovo koncert, vybaví se nám hudba, tanec a talent. Spojením  toho všeho vzniklo  6.4. 2013 v Bruntále pěkné vystoupení, v němž se předvedly naše děti a ukázaly, co všechno dozonglovani-2.jpgvedou.                

 Pod vedením  svých tet a kamarádů, a s chutí jim vlastní, ukázaly něco, co na vystoupení ještě nebylo. Ti zručnější předvedli svou šikovnost v žonglování i chůzi na provaze .  Děvčata, která zase spíše holdují tanci a pohybu, dokázala, že  se mu ráda a často věnují i ve svých volných chvílích. Velké  poděkování bezesporu patří tetě Gabce Vlkové, která děvčatům pomohla s choreografií. Rovněž děkujeme  Vaškovi Pokornému a jeho kamarádům, pod jejichž vedením si  naše děti mohly vyzkoušet svou zručnost, postřeh i obratnost. Největší poděkování však patří všem účinkujícím našeho domova.

 

novy-druh-posezeni.jpg

 

 

Nejmilejší koncert 2013

 

pořádaný DD,Vrbno p. Pradědem dne 6.dubna v budově Městského divadla v Bruntále.

 

 

 

            Po dlouhém a někdy i nervy vyčerpávajícím tréninku ( hlavně nervy tety Gabky Vlkové), měl nastat den s velkým D, kdy se měla ukázat jak skupina tanečníků, tak i cirkusáků a sklidit buďto potlesk nebo posměch. Obě seskupení se pečlivě připravovaly. Celkově se zapojilo 18 dětí, ale z určitých důvodů (odjezd sourozenců Antalových domů), nás na nejmilejší koncert dorazilo jen 14 ( Denisa a Míša Sevičovi,  Andrea, Renáta, Míša a Petr Kaučtí, Denisa, Jan a Martin Petrivaldští, Dominik Macháček, Anežka a Petr Halovi, Adam a Silvie Behárovi. A protože všichni chtěli vidět a vědět jak to dopadne, tak jel celý domov.

            Tak nastalo sobotní ráno, zazněl zvuk budíku a hurá vstávat, nalíčit, obléci a připravit se na dobrý výkon. Tak hurááá do kulturního domu v Bruntále.

            Tety a některé děti jely rovnou z domova, ale pro nás větší museli přijet na Davidův Mlýn, kde jsme se účastnili projektu evropské unie „ Vím co chci, vím jak na to.“

            Když jsme dorazili, vzhled kulturního domu se mi nelíbil, ale uvnitř to bylo pěkné. Neříká se jen tak „neposuzuj věci podle toho, jak vypadají navenek.“

            Usadili jsme se do sálu a hned jako první vystoupila naše skupina „cirkusáků“ vedená „Cirkusem  trochu jinak“. Já osobně si myslím, že to bylo povedené představení, co myslíte vy? Pak následovalo dalších 13 vystoupení než přišla řada na nás tanečníky. Šli jsme se převléci, učesat, nalíčit a pak jsme čekali před sálem až budeme moci nastoupit na scénu. Před vstupem na pódium stála paní, která nás neustále plašila, že už jsme na řadě, ale asi pětkrát to byl planý poplach, takže tréma stoupala. Nakonec jsme hrdě nastoupili na pódium a snažili se, ať se teta Gabka nemusí za nás stydět. Odtančili jsme to podle mého dobře. Po vystoupení nás teta Gabka pochválila, což nás velmi potěšilo.

            Pak jsme šli do sálu dodívat se na vystoupení ostatních domovů, bylo to také vydařené.

            Sice jsme se neumístili, ale já osobně jsem z toho měla opravdu dobrý pocit i bez ocenění.

            Na závěr jsme si dali občerstvení a pak zpět do domova a na Davidův Mlýn.

            Myslím, že všichni jsme byli skvělí, jak cirkusáci, tak tanečníci !!!  Chtěla bych poděkovat tetě Gábině Vlkové a lidem z „Cirkusu  trochu jinak“ – odvedli jste skvělou práci.

Hodně toho uvidíte ve fotogalerii - " Nejmilejší koncert 2013"

 

 

Michaela Sevičová