Jdi na obsah Jdi na menu
 


Páté setkání opuštěných a handicapovaných dětí

12. 9. 2013

    7.září se dvě rodinné skupiny zúčastnily V.setkání opuštěných a handicapovaných dětí Moravskoslezského a Olomouckého kraje s TV POLAR v Suchdole n / Odrou.

 

       Už při příjezdu na místo nás čekalo milé překvapení v podobě občerstvení- chlebíčky, jogurt a oplatek  dostali všichni  na uvítanou. Bez omezení jsme si mohli po celou dobu dopřát oplatky, jimiž byly

velké tácy doplňovány po celý den, taktéž bezedné kelímky nápojů.

 

img_0992.jpg

 

 

  Úvodní slovo si vzal hlavní organizátor Dr.Víťa Černoch. Srdečně děti přivítal, představil  partnery a sponzory akce, telefonicky se spojil s hlavní patronkou projektu zpěvačkou Heidy Janků, která děti s omluvou své nepřítomnosti alespoň takto pozdravila a popřála hezký den.

Rovněž dětem rozdal upomínkové předměty a sladkosti a zábava mohla začít.

 img_0980.jpg 

 

  Děti zhlédly ukázku z činnosti psovodů PČR, panečku, všem běhal mráz po zádech , co takoví "pejskové" dokáží, prohlídly si techniku, vyzkoušeli si "sledovačku" z vozu k tomu určenému, výzbroj těžk

ooděnců," ošahaly "  samopaly aj. Moc se jim to líbilo.

Také vystoupení klauna Kuka  v průběhu dne bylo skvělé.

     Po obědě přišlo velké překvapení. Za dětmi přijel "Michael Jakson" a pěkně to roztančil....... "pecka", fakt "hustý" křičely děti .....nechybělo fotografování a rozdávání autogramů, i pár smutných očí, když došly fotky s podp

isem....

   

img_1148.jpg

 

Také Vláďa Hron,partner projektu ,hýřil úsměvem,pózoval s dětmi před objektivy fotoaparátů, povídal si s ni

mi. Pak rozjel svou písničkovou shou u které mu asistoval tanečník Filip a Dominik, kteř

í se nestyděli a před všemi zazpívali  společně své oblíbené písně.

    Dalšími hosty byl taneční pár Country tanců, kteří předvedli své umění a na závěr naučili jeden taneček všechny děti.

     Následoval další host, dětský ilustrátor Adolf Dudek, který ilustroval několik dětských knížek např. Skákal pes, přes oves..., jeho kresbičky najdeme i  v časopisu Sluníčko. Děti zapojil a vtáhl do známých pohádek jako O řepě, Koblížkovi, Šípkové Růžence. Pro vysvětlení-děti dokreslovaly a hrály postavičky z pohádek. Velmi zajímavé a vtipné provedení, které zaujalo všechny děti.

 img_1231.jpg   Dále si děti zastřílely s luku, projely se dostavníkem, opékaly párky, podával se guláš......těch atrakcí bylo opravdu hodně a jestli jsme na něco zapomněli , tak nám to promiňte.

Na závěr děti dostaly tašku nejen se svačinou, ale i upomínkovými předměty.

     Celý den byl opravdu krásný, perfektně zorganizovaný, areálem se linul neustálý radostný smích a štěbetání. Děti si odnesli spoustu nových zážitků, poznaly nové kamarády  a těší se na další setkání příští rok.

     Tímto chceme poděkovat  všem, kteří se na této akci podíleli a podporovali ji, všem, kteří se o nás po celý den s úsměvem a ochotou starali . Děkujeme.

 

                                                                                                                                teta Jarka a Gabka