Jdi na obsah Jdi na menu
 


Regionální sportovní hry mládeže

23. 6. 2016

Regionální hry mládeže dětských domovů v atletice, kopané a stolním tenise v Ostravě

1aa1.jpg

Koncem května jsme vyrazili do Ostravy. Zúčastnili jsme se turnaje v atletice, stolním tenise a kopané. Účast byla veliká. Přijelo jedenáct domovů z Moravskoslezského kraje.

                                                     1aa2.jpg                                                                           

                                                                                                Úvodem jsme si vyslechli českou hymny a hry byly slavnostně zahájeny. Začínalo se atletikou a v ní jsme měli tři želízka v ohni. Anežku, Alexe a Erika. První dva obhajovali loňská prvenství v bězích na sto metrů a skoku do dálky. Erik se na stupních vítězů, stejně jako Alex (ten závodil s rukou v sádře) neobjevili. Ale zabodovala Anežka. Ve vrhu koulí obsadila nádherné 2. místo.

 

                                                                                                                      

1aa3.pngPozději přišel na řadu stolní tenis. Ani Matěj, ani Patrik však díru do světa neudělali a nevyhráli ani jeden zápas. Nevadí, alespoň se zúčastnili a udělali něco pro své tělo.

 

 

1aa4.pngMě osobně zajímala nejvíce kopaná. Kuba, Rosťa, Dominik, Erik, Alex a Patrik se snažili. V prvním zápase porazili vysoko Velké Heraltice 6:1. Následoval druhý zápas proti velkému favoritovi – Novému Jičínu. Kluci sice prohrávali 3:0, ale po bojovném výkonu snížili na 2:3. Nový Jičín byl nad naše síly.

1a1.jpgDomácí Ostrava Vizina se nestačila ani rozkoukat a už prohrávala o tři branky. Jenže kluci nevydrželi fyzicky (čím to asi bude, pánové?) a soupeř jim nasázel během posledních pěti minut pět branek. Konečný výsledek byl trochu nespravedlivý. 5:3 pro Ostravu.

1a2.jpg

Ale s prázdnou jsme neodjížděli. Za bojovné výkony kluci obsadili třetí místo a získali bronzové medaile. A Anežka? Ta rozšířila svou sportovní kolekci o další stříbrnou medaili.

 

 

Všem blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci našeho domova.

Holčapek Martin

 

1a3.jpg