Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěž chlapců - halová házedla v Opavě

5. 6. 2013

Modelářská soutěž halových házedel v sobotu 23.3. v tělocvičně ZŠ Edvarda Beneše v Opavě

 

     Na konci loňského roku jsme se zúčastnili modelářské akce „Postav a létej“, kterou pořádali opavští modeláři v kulturním domě v Brumovicích. Chlapci byli tenkrát soutěží tak nadšení a jelikož i organizátoři byli velmi potěšeni zájmem a zápalem našich chlapců, že nás tenkrát vyzvali, abychom se zapojili i do jejich další soutěže. Dlouho nás sice napínali s termínem konání soutěže, chlapci se neustále ptali, kdy už konečně pojedeme, nakonec konečně stanovili termín na konec března.

cekani.jpg Chlapci si mezi tím v modelářském kroužku postupně lepili své soutěžní házedla, jen jsme neměli možnost je pořádně vyzkoušet ve velké tělocvičně. V sobotu 23.3. jsme tedy jeli autobusem do Opavy. Ráno byla sice veliká zima, ale kluci byli hodně natěšení a  nažhavení, nemohli se dočkat, ani jim to příliš nevadilo, že jsme vymrzli než jsme došli do tělocvičny.

Vlastní soutěž má jednoduché pravidlo – létá se v hale či tělocvičně, musí se lehounké a křehké házelo vyhodit čím nejvýš, aby letělo co nejdéle vzduchem, rozhodčí měří čas. Před soutěží jsme měli ještě možnost chvíli trénovat. Jelikož kluci neměli natrénované házení letadel a házedla nebyla ještě  dobře seřízená, nestačili jsme opravovat a lepit jejich polámané letadla. Například Vítkovi Antalovi ten den opravdu dařilo a vše mu v ruce jen hořelo. Hrozilo, že kluci nakonec nebudou mít s čím soutěžit, ale díky vteřinovému lepidlu  jsme vše stihli opravit včas.

Soutěžní lety naši kluci odlétali velmi opatrně, aby si házela nezničili, proto naše výkony nebyly nijak světové, ale všichni přítomní velmi ocenili naši snahu. Nejvíce překvapil Adam Behár, kterého soutěž opravdu chytla, velmi ho házení bavilo a který se umístil na skvělém 4. místě, což organizátoři soutěže náležitě ocenili zvláštní cenou.

  Po soutěži se kluci tak úžasně rozlétali a šlo jim létání tak skvěle, že pořadatel vyhlásil novouoceneni-adama.jpg soutěž pouze pro všechny přítomné děti. Tentokrát se kluci nešetřili, velmi dobře lítali, na opavské děti jim ještě kousek chyběl, ale výkony všech byly perfektní a rozdíly minimální. Adam umístil na 3. místě, dále Jakub Antala i ostatní s velmi vyrovnanými časy. Od pořadatelů dostali drobná ocenění a snahu našich dětí opravdu ocenili. Odcházet z tělocvičny se chlapcům vůbec nechtělo, ale nakonec z Opavy odjížděli velmi nadšení, spokojení a natěšení na další soutěže. Kluci byli opravdu nadšení tím co viděli, že si chtějí postavit si i jiné typy modelů, aby se příště mohli zapojit do soutěže  i v jiných kategoriích.

 

 

Adam Behár:

V sobotu skupina chlapců a dvou dívek se vydala do Opavy na letošní soutěž halových házedel. Přijeli jsme na místo, pozdravili a pustili jsme se do toho. Po prezentaci házedel byla vyhlášena soutěž v kategoriích mladších dětí, juniorů, seniorů a gumáků- letadel s vrtulkou. Jako první začínal Martin Antala, pak postupně další, až nakonec já. Bylo pěkné, jak se pomalu pomaloučku házela vznášela. Můžu říct, že to není vůbec lehké poslat letadlo do vzduchu, aby dlouho vydrželo. Pak soutěžili starší a nakonec gumáci, což jsou letadla s vrtulí. To se mi moc líbilo. Soutěž se mi moc líbila a mrzelo mě, že ten den jsme museli po poledni skončit. Koupili jsme si pizzu, která byla moc dobrá a moc děkuji strejdovi Petrovi, že mě na soutěž vzal. Děkuju i za všechny, moc se nám líbilo a těším se na další soutěž.

 

 

Patrik Hrnčíř:

Začali jsme na domově s naším vychovatelem lepit letadla. Ty letadla byla tak krásná a tak nádherně létala, že jsme se strejdou rozhodli, že pojedeme na soutěž. Strejda to domluvil a my pak na ni jeli. Soutěž byla v hale, po zahájení jsme mohli házet. Jako první začínal Martin Antala, druhý Martin Petrivaldský a tak to šlo dál a dál. Najednou byl konec a byli jsme rádi, že některým házela vydržela až do konce. Byl jsem moc rád, že jsem na soutěž mohl jet. A chci si postavit i letadlo s vrtulkou.