Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velký šachový turnaj

25. 3. 2014

Velký šachový turnaj ve Fulneku, okr. Nový Jičín

 

     V sobotu 22. 3. 2014 se naše děti vypravily do DD Loreta Fulnek na 2. ročník turnaje v „Dámě“ a „Člověče nezlob se“.

     1. tým, ve složení  Filip Váňa, Regína Hotová, Míša Kaucká a Míša Sevičová, se posadili za stolečky s barevnými človíčky a dalšími třemi soupeři.  První hody kostičkou a nervičky začaly pracovat. Jako by kostky byly začarované, šestka ne a ne padnout a když se podařilo konečně vyjet, přišlo vyhození, pak další u domečku. Štěstíčko stálo na straně soupeřů. Filipovi se podařilo, postoupit do semifinále, kde se utkal s Patrikem Kapitulčinem, který jej ve vyrovnaném souboji vyřadil z další hry. Prostě byla to smůla, ale hra je hra a Filip to nesl statečně.

Zavládl smutek, ale je to jen hra, která nese přece jen název „Člověče nezlob se“.

     2. tým, ve složení Patrik Hrnčíř, Adam Behár, Honza Petrivaldský a Karel Jursa usedli ke stolům za šachovnici. Tak to byl panečku souboj, hrál každý s každým, výhry, prohry, remízy. Bylo to hodně napínavé. Promyšlené tahy a soustředění nakonec poslaly do finále Karla.

      Po dobrém obědě (bramborový salát a řízek ) vypuklo hlavní finále. Čtveřice dvou chlapců a dívek usedla naproti sobě. Opět hrál každý s každým. Karel byl sice trošku více nervózní, nenechal se však rozhodit a svým výkonem zaslouženě získal krásné 2. místo. Radost byla veliká.

Karle děkujeme.

     Rovněž děkujeme DD Fulnek za příjemnou atmosféru během celého turnaje, tetám, strejdům a dětem za pohoštění, které bylo k dispozici po celou dobu v kuchyňkách RS.

Cestou zpět jsme se zastavili v cukrárně a koupili si cenu útěchy za vzornou reprezentaci.

Fotečky z turnaje po zpracování, budou umístěny do fotogalerie.

 

                                                                                                                                                                               teta Jarka