Jdi na obsah Jdi na menu
 


Davidův mlýn

30. 5. 2013

evropa.png

 

 

 

Projekt Vím, co chci, vím jak na to

 


V rámci tohoto projektu se děti našeho domova spolu s dětmi z DD Budišov zúčastnily

dvou workshopů, které se konaly ve Starých Těchanovicích v Davidově mlýně.

1.jpg

Cílem těchto setkání bylo naučit děti finanční gramotnosti, naučit je, jak se chovat na úřadech, jak si hledat práci či bydlení.

 

Více se o těchto dvou akcích rozepsala Michaela Sevičová.

 

Náš pobyt byl rozdělen do dvou víkendů. Obou částí se zúčastnily úplně stejné děti z obou domovů. Když jsme přijeli na místo konání, ujal se nás Mirek a společně jsme se seznámili s dalšími třemi lektory. Všichni vypadali příjemně. Sešli jsme se ve společenské místnosti, kde jsme si zahráli seznamovací hry. Potom jsme si zašli na svačinku di restaurace s názvem Šupina.

Po jídle jsme se šli ubytovat do hotelových pokojů, které byly víc než pěkné. Na pokojích byla dvě lůžka, plazmová televize s podivným ovladačem, sprchový kout a velké zrcadlo, které bychom si určitě všichni přáli mít i u nás na pokojích.

 

Po ubytován2.jpgí jsme si prohlédli okolí a místní lanové centrum. Potom nám Charlie oznámil, abycho

m se rozdělili do několika skupin. Lanové centrum jsme si na vlastní síly vyzkoušeli. Jedna skupina byla na lanovém centru, druhá a třetí hrála hry a scénky, ve kterých jsme měli poznat, jak reagovat v dané situaci a co udělat, aby se situace změnila k lepšímu.

 

Večer nastalo jakési hodnocení neboli rituál, ve kterém jsme si řekli, co se nám za celou dobu líbilo, koho bychom chtěli třeba pochválit. U tohoto hodnocení hrála příjemná relaxační hudba. Rituál se opakoval každý večer.

Druhý den byl přerušen „Nejmilejším koncertem“, ale odpoledne jsme už byli zase zpět v Davidově mlýně.

 

4.jpg

Potom jsme se bavili o tom, co chceme dělat v budoucnosti, čím bychom chtěli být. Opět jsme se rozdělili do několika skupin a připravovali se na „pracovní pohovor“. Byla to přímo skvělá situace, jak si vše vyzkoušet bez nervozity a trémy někde na úřadě.

 

Odpoledne jsme se všichni rozloučili a jeli do svých domovů.

 

 

 5.jpg

 

 

 

 

 

 

Uplynul další měsíc a v Davidově mlýně jsme se sešli všichni znovu. Byli jsme překvapeni, že jsou zde úplně jiní lektoři.  Ale to nám vlastně ani nevadilo.

 

První workshop byl zaměřen na budoucnost tak nějak všeobecně. Druhý byl konkrétnější.  Bavili jsme se o finanční problematice, o bydlení.  Lektoři nás seznámili s jednotlivými druhy bydlení, poradili nám, jak hospodařit s penězi.

 

Naučili jsme se spoustě zábavných her.

 

Na závěr si všichni vyzkoušeli skok z takzvaného „Mlynářova skoku“. Vrhli jsme se z výšky dvanácti metrů vol

ným pádem.  Úžasný pocit.

 

3.jpg

Myslím si, že kdybychom měli ještě nějakou možnost, rádi bychom se do Davidova mlýna všichni vrátili.

Sevičová Michaela